Forum Królestwo Pomorskie Strona Główna FAQ Użytkownicy Szukaj Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj Rejestracja
Królestwo Pomorskie
Resztki upadłego państwa
 Stosunki z Królestwem Tyrencji Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Autor Wiadomość
Nehelen von Luther
DeputowanyDołączył: 18 Maj 2006
Posty: 88 Przeczytał: 0 tematów

Ostrzeżeń: 1/5
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: Czw 20:21, 01 Cze 2006 Powrót do góry

Traktat o wzajemnym uznaniu.

W dniu 1 czerwca 2006 roku Wysokie Układające się Strony:
Jego Ekscelencja Nehelen von Luther, Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Pomorza w imieniu własnym oraz Królestwa Pomorza i Jego Ekscelencja Abelard von Weisskopf, Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Tyrencji W imieniu własnym oraz Królestwa Tyrencji zawierają w najlepszej wierze następujący Traktat o wzajemnym uznaniu i nawiązaniu stosunków dyplomatycznych:

Art. 1.
1. Wysokie Układające się Strony uznają się niniejszym wzajemnie za suwerenne państwa i podmioty prawa międzynarodowego.
2. Wysokie Układające się Strony wyrzekają się we wzajemnych stosunkach używania jakiejkolwiek przemocy.

Art. 2.
Wysokie Układające się Strony nawiązują niniejszym stosunki dyplomatyczne na szczeblu ambasadorów.

Art. 3.
1. Wysoka Układająca się Strona wysyłająca swojego przedstawiciela obowiązana jest uprzednio wystąpić o agrement dla kandydata na ambasadora.
2. Ambasadorzy korzystają z immunitetu dyplomatycznego na zasadach uznanych przez prawo międzydzynarodowe, a w szczególności:
(1) nie podlegają jurysdykcji karnej państwa przyjmującego;
(2) nie podlegają jurysdykcji cywilnej państwa przyjmującego, chyba że sprawa dotyczy ich działalności niezwiązanej zupełnie z pełnioną misją, a sprawa dotyczy interesów prawnych osób trzecich, podległych jurysdykcji państwa przyjmującego
(3) korzystają ze swobody poruszania się po obszarze państwa przyjmującego;
(4) korzystają z prawa do reprezentowania interesów pańswta wysysającego, w sposób uznany przez nich za właściwy, w środkach masowego przekazu, w tym na głównej liście dyskusyjnej państwa przyjmującego lub innych środkach przekazu.
3. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się; rozstrzygać na drodze dyplomatycznej spory wynikłe na tle postępowania ambasadorów, z zastrzeżeniem dopuszczalności drogi sądowej w sytuacji, o której mowa w art. 2 (2).

Art. 4.
1. Wysokie Układające się Strony zobowiązują się wzajemnie do podejmowania działań; zmierzających do rozwoju wzajemnych stosunków.
2. Wysokie Układające się Strony podejmą w szczególności współpracę na płaszczyźnie kulturalnej i gospodarczej, w miarę możliwości i wewnętrznego rozwoju.

Art. 5.
1. Traktat wchodzi w życie z dniem podpisania. Traktat podlega ogłoszeniu w sposób przewidziany prawem wewnętrznym Wysokich Układających się Stron.

(-) Nehelen von Luther
Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Pomorza
WiceKanclerz Królestwa Pomorza

(-) Abelard von Weisskopf,
Minister Spraw Zagranicznych Królestwa Tyrencji


Post został pochwalony 0 razy
Zobacz profil autora
Wyświetl posty z ostatnich:      
To forum jest zablokowane, nie możesz pisać dodawać ani zmieniać na nim czegokolwiek Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi


 Skocz do:   Zobacz następny temat
Zobacz poprzedni temat
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach


fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group :: FI Theme
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)